Ana Sayfa Yaşam 22 Ekim 2023 58 Görüntüleme

Alparslan Özmol (Çaycı Hüseyin) Kimdir

Alparslan Özmol, Türk oyuncu. 1976 yılında Almanya’nın Hamburg şehrinde doğdu. Babası 25 sene Almanya’da işçi olarak çalıştıktan sonra Türkiye’ye döndü. Alparslan Özmol, uzun yıllardır Çaycı Hüseyin tiplemesi ile evlerimize konuk olmaktadır. Halen günümüzde dizinin oyuncu kadrosunda aktif olarak oyunculuk kariyerini sürdürmektedir. 

Daha çok Çocuklar Duymasın dizisindeki Çaycı Hüseyin karakteri ile tanınan Alparslan Özmolun boyu ve kilosu gibi sorular oldukça merak ediliyor.

Boyu Kaç Cm?

Alparslan Özmol’un boyu 1.40 cm, kilosu ise 70’tir.

Hangi Dizilerde Oynamıştır?

Alparslan Özmol, birçok dizi ve filmde rol almıştır. Kendisi, 1999 yılında yayımlanmaya başlayan Ayrılsakta Beraberiz dizisi ile TV dizi hayatına başlamıştır. Ayrıca, En Son Babalar DuyarReyting HamdiÇocuklar DuymasınEn İyi ArkadaşımÇocuklar Ne OlacakSaklambaçDüş YakamdanHakkını Helal EtÇorap SöküğüKomedi TürkPulsarGüldünyaYalancı RomantikYeşil Deniz ve Kuruluş Osman gibi yapımlarda da yer almıştır.

Boyu Neden Kısa?

Alparslan Özmol’un boyu 1.40 cm’dir. Kendisi, bir röportajında, diğer aile fertlerinin boyunun normal olduğunu, ablalarının ise boylarının 1.80 civarında olduğunu belirtmiştir. Kısa boylu bir insan olması nedeniyle okul yıllarında sorunlar yaşamış ve okulu bırakmak zorunda kalmıştır.

Cücelik Hastalığı

Cücelik, boyu normalden çok daha kısa olanların yaşadığı bir durumdur. Cücelik hayvanlarda, insanlarda ve bitkilerde meydana gelebilir. İnsanlarda cüceliğin sebepleri doğuştan cücelik ve bazı hastalıklar sebebi ile sonradan meydana gelen cücelik olarak iki grupta incelenebilir. Yetişkin bir insanın, cüce sayılma boyu umumiyetle bir ile bir buçuk metre arasında değişmektedir. Orantısız cücelikte kısa ekstremiteler veya kısa bir gövde mevcuttur. Orantılı cücelikte ise hem ekstremite hem de gövde olağan dışı derecede küçüktür. Cüceler, normal zekaya ve ömre sahiptirler.

Tema Tasarım | Osgaka.com