Türkiye’de internet haberciliği denince akla gelen bazı oturmuş ana akım medyaya ait haber sitelerinin çok politik olması ve bağımsızlığını kaybetmesi nedeniyle okuyucular son dakika haberleri alabileceği alternatif haber sitesi arayışlarında karşılarına çıkan yeni medya sitelerine de şans vermeye başladı. Haber sitelerinin sayısındaki artış ve reklam gelirlerinin iştahları kabartması nedeniyle çok sayıda internet haber sitesi yayın hayatına başladı.

Gündemin nabzını bağımsız ve tarafsız bir şekilde okuyucusuna sunma hedefiyle kısa süre önce yayın hayatına başlayan Gazete Net Haber de yeni medyada yerini alarak büyüme yarışına katıldı. Gündem haberleri ana kategorilerinden biri olan bu yeni internet haber sitesinde ekonomi ile ilgili de aydınlatıcı haberler bulabilirsiniz. Ekonomideki kötü gidişat ve sürekli gelen zam haberleri ekonomiyi takip etmeyen vatandaşları bile ekonomi haberleri okumaya sevk etti.

Spor haberleri, teknoloji, sağlık, magazin gibi çok sayıda kategoride içerik üreten Gazete Net Haber internet haberciliğine yeni bir soluk getirmek için yayın hayatında bağımsız ve tarafsız kalacağının mesajını da yayınladığı haberlerde net bir şekilde gösteriyor.

İnternet haberciliğinin çok hızlı bir şekilde büyümesi ve binlerce dijital haber mecralarının ortaya çıkması dezenformasyonun da hızlı yayılmasına neden olabiliyor. Bu anlamda geçtiğimiz senelerde çıkan internet yasası, dezenformasyonu önlemek için atılan ilk adımlardan biri sayılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You May Also Like

Ünlü akademisyenden 5 aylık eşine darp ve tehdit!

5 aylık eşi, “Boğazımı sıktı, hırpaladı. Dizi ile karnıma ve saçlarıma bastırıp darp etti. ‘O…. seni öldüreceğim’ diyerek hakaret ve …

İkinci El Buzdolabı Satmak İstiyorum

Ankara’da yer alan firmamız, ikinci el buzdolabı ve her türlü ev-ofis eşya…

2022 Yılının En İyi Sosyal Medya Uzmanı: Ferhat Tutuş

Son yıllarda dijital dünyada yaşanan gelişmeler ve pandeminin etkisiyle internet kullanımındaki artışla…

SEO Analiz Google Sıralama Yarışması

Google başta olmak üzere arama motorlarında üst sıralarda yer almak için yapılan…