E-ticaretin tüm dünyada büyük bir ivme kazanmasıyla e ticaret modülleri ve paketleri de satış noktasında iyi bir grafik izlemeye başladılar. Kullanıcı için her zaman fiyat performans ikilisi önemli olduğu için internet aramalarında en uygun e ticaret paketi yazarak sorgulamalar yapmaktadırlar.

E-Ticaret sitesi açıldı fakat hemen müşterinin gelmeyeceğinin bilinmesi gerekmektedir. Bir çok yan etkenle doğrudan ilişkili olan müşteri akışını sağlayacak önemli 2 etkenden biri reklam iken diğeri de arama motoru optimizasyonu yani seo çalışmalarıdır.

Özellikle c2c e ticaret paketleri arasından bir tane alıp müşteriden müşteriye satış hedefliyorsanız ürün girişi ve açıklamaları satıcı kontrolünde olacağı için çok fazla seo uyumlu olması beklenemeyecektir. Bu noktada bazı ürünleri standart hale getirerek açıklamalar sizin tarafınızdan yazılabilir ya da bazı iç sayfalarda seo uyumlu içerikler yazılarak kullanıcıdan doğacak seo hataları telafi edilmeye çalışılabilir.

E-Ticaret sitelerinin SEO çalışmalarında ürün görselleri çok önemli rol oynamaktadır. Müşterilerin satın alma davranışlarında etkili olan unsurlardan güven duygusunu tetiklemek ve satın alma duygusu oluşturmak için sitenin estetiği son derece önemlidir.

E ticaret sitelerinin SEO çalışması yapılırken dikkat edilmesi gereken noktaları ve temelde nelerin çalışılması gerektiğini kısaca listeleyecek olursak;

  • Ürün Görselleri,
  • Detaylı ve SEO uyumlu yazılmış ürün açıklamaları,
  • Canonical Tag kullanımı,
  • Yapısal Veri İşaretlemeleri,
  • UI/UX tasarımlarının üst seviyede olması

gereklidir. Bunlara dikkat ederek siz de SEO da başarı elde edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You May Also Like

Ünlü akademisyenden 5 aylık eşine darp ve tehdit!

5 aylık eşi, “Boğazımı sıktı, hırpaladı. Dizi ile karnıma ve saçlarıma bastırıp darp etti. ‘O…. seni öldüreceğim’ diyerek hakaret ve …

2022 Yılının En İyi Sosyal Medya Uzmanı: Ferhat Tutuş

Son yıllarda dijital dünyada yaşanan gelişmeler ve pandeminin etkisiyle internet kullanımındaki artışla…

İkinci El Buzdolabı Satmak İstiyorum

Ankara’da yer alan firmamız, ikinci el buzdolabı ve her türlü ev-ofis eşya…

SEO Analiz Google Sıralama Yarışması

Google başta olmak üzere arama motorlarında üst sıralarda yer almak için yapılan…