Dünyada en fazla oynanan oyunlar arasına girmeyi başarmış olan Minecraft oyunu sanal bir sunucu üzerinden hizmet vermektedir. Bu makalemizde Minecraft VDS hakkında bilgiler vermeye çalışacağız, çünkü VDS hem legal işlemler hem de illegal işlemler için kullanılabilmektedir. Minecraft ile alakası ise oyunun VDS üzerinden çalışıyor olmasıdır. İllegal işlemlerde ise DDOS sunucu olarak bot saldırılarda kullanılmaktadır.

VDS Sunucu Nedir?

VDS sunucular kullanımı tamamen kullanıcıya ait olan özel sanal sunuculardır. VDS sunucular yalnızca bir kişi tarafından kullanıldığından dolayı diğer sunuculara göre daha yüksek performansa sahiptirler. Oyun sitelerinde bu tip sunucuların tercih edilmesinin nedeni de bundan kaynaklanmaktadır.

Ddos korumalı VDS sayesinde bot saldırılara karşı sistem güvende kalır ve bu sayede sisteme dışarıdan herhangi bir saldırı girişimi olmaz.

Oyun sistemlerinin gelişmiş olması ve oyunlara katılımın çok olması ister istemez bu sistemleri kullanan kişilerin daha seçici ve alt yapısına önem vermesini gerektirmektedir. Minecraft oyunu da dünyada en fazla oynanan oyunlar arasında olduğu için bu oyunların güçlü bir alt yapısının olmasına ihtiyaç duyulur.

Sunucu tipleri kendi aralarında ayrılmış olduğu için her sisteme farklı seçenekler sunulmaktadır. Yani sıradan bir internet sitesiyle bir oyun sitesi arasında güç farkı mutlaka olmak zorundadır. Oyun sitesine dışarıdan müdahale olmaması için korumasının yüksek olması ve gerektiğinde hemen müdahale edilebiliyor olması da çok önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You May Also Like

Ünlü akademisyenden 5 aylık eşine darp ve tehdit!

5 aylık eşi, “Boğazımı sıktı, hırpaladı. Dizi ile karnıma ve saçlarıma bastırıp darp etti. ‘O…. seni öldüreceğim’ diyerek hakaret ve …

Diyarbakır TOKİ 2022 Yeni Etap Başvuruları

Diyarbakır TOKİ başvuru işlemleri hakkında sizlere önerilerde bulunacağımız yazı dizisi hazırladık. Diyarbakır’da…

2022 Yılının En İyi Sosyal Medya Uzmanı: Ferhat Tutuş

Son yıllarda dijital dünyada yaşanan gelişmeler ve pandeminin etkisiyle internet kullanımındaki artışla…

SEO Analiz Google Sıralama Yarışması

Google başta olmak üzere arama motorlarında üst sıralarda yer almak için yapılan…