DOLAR

Alış:
Warning: Undefined variable $dolarAlis in /home/ekonomid/public_html/wp-content/themes/ohaber/parts/currency.php on line 34

Satış:
Warning: Undefined variable $dolarSatis in /home/ekonomid/public_html/wp-content/themes/ohaber/parts/currency.php on line 35

EURO

Alış:
Warning: Undefined variable $euroAlis in /home/ekonomid/public_html/wp-content/themes/ohaber/parts/currency.php on line 39

Satış:
Warning: Undefined variable $euroSatis in /home/ekonomid/public_html/wp-content/themes/ohaber/parts/currency.php on line 40

GBP

Alış:
Warning: Undefined variable $sterAlis in /home/ekonomid/public_html/wp-content/themes/ohaber/parts/currency.php on line 44

Satış:
Warning: Undefined variable $sterSatis in /home/ekonomid/public_html/wp-content/themes/ohaber/parts/currency.php on line 45

Ana Sayfa Yaşam 22 Kasım 2022 106 Görüntüleme

Ordu’da Gezilecek Yerler

Ordu’nun nereleri gezilir? Sorusu için liste hazırlansa sayfalar dolusu birçok yer karşınıza çıkar. Bu kadar güzel ve tarihi bir coğrafyada yer alınca gayet normaldir. Ordu hem tarihi hem de doğal güzellikleriyle öne çıkıyor. Ordu’nun nereleri gezilir? Diyorsanız, doğal mekanlar önde gelir.

Çambaşı yaylası, doğayı sevenlere hitap ediyor. Bu yaylada bulunan Çambaşı kayak merkezi ise kayak sporlarına ilgi duyanların ilk adresi. Şehir merkezine çok uzak olmayan yayla yılın her günü ulaşabileceğiniz bir yer.

Perşembe ilçesinde bulunan Hoynat Adası, tarihi ve doğal güzelliğiyle dikkat çekiyor. Karadeniz’deki denizcilerin bir zamanlar sığınak ve depo olarak kullandığı Hoynat aynı zamanda bir kuş cenneti.

Ordu ilinin konumlandığı Boztepe yamaçları ise ayrı bir seyir zevki sunar. Şehrin hemen sırtını dayadığı bu doğa harikasından hem denizi hem de Orduyu izlersiniz. Ayrıca Teleferik gezisi de bulunmaktadır.

Ordu da Gezilecek Yerler

Bu coğrafyada eşi benzeri bulunmayan bir yer. Perşembe-Aybastı yaylası. Yorgunluk atarak piknik yapmak isterseniz tam size göre. Ayrıca yayla safarisi ve yamaç paraşütüne ilgi duyanlara da hitap ediyor.

Topçam yaylası 1998 yılından beri turizm bölgesi olarak ilan edilmiştir. Ordu da seyahat edilecek yerler arasında ilk sıralarda yer alır. Geleneksel yayla şenliklerinin yapıldığı bu alan, 170’den fazla çiçek türüne ev sahipliği yapar.

Yason burnu mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir. Yarımada da bulunan kilise yabancı turistlerinde ilgisini çeken bir mekandır. Kıyı şeridinde kilise bulunan tek yarımadadır. Ordu Samsun sahil yolu üzerinde bulunmaktadır. Ordu’nun nereleri gezilir? Diyenlere önerilecek bir yerdir.

Ordu da Nerelere Gidilmeli?

Gidilmesi ve yapılması gereken çok şey var, Ordu şehrinde tabi vaktiniz varsa. Muhteşem ordu manzarası için mutlaka Boztepe ye çıkın ve teleferiği kullanın. Ordu da nerelere gidilmeli? Derseniz, Bolaman koyunda pide yemeden Ordu dan ayrılmayın, Ünye kalesine mutlaka gitmelisiniz. Tarihi dokuya hayran kalırsınız.

Uzunkum plajını görmelisiniz. Üstelik Karadeniz’in serin sularında yüzersiniz. Tabi buralara gidip, ceviz helvası, galdirik ve mısır ekmeği yemeden gelmeyin. Ordu’nun nereleri gezilir? Şeklindeki bir sorunun bir değil binlerce cevabı vardır.

Kaynak: Bilgitopya

İlginizi çekebilir

Ankara Tesisatçı

Ankara Tesisatçı

Tema Tasarım | Osgaka.com