DOLAR

Alış:
Warning: Undefined variable $dolarAlis in /home/ekonomid/public_html/wp-content/themes/ohaber/parts/currency.php on line 34

Satış:
Warning: Undefined variable $dolarSatis in /home/ekonomid/public_html/wp-content/themes/ohaber/parts/currency.php on line 35

EURO

Alış:
Warning: Undefined variable $euroAlis in /home/ekonomid/public_html/wp-content/themes/ohaber/parts/currency.php on line 39

Satış:
Warning: Undefined variable $euroSatis in /home/ekonomid/public_html/wp-content/themes/ohaber/parts/currency.php on line 40

GBP

Alış:
Warning: Undefined variable $sterAlis in /home/ekonomid/public_html/wp-content/themes/ohaber/parts/currency.php on line 44

Satış:
Warning: Undefined variable $sterSatis in /home/ekonomid/public_html/wp-content/themes/ohaber/parts/currency.php on line 45

Ana Sayfa Yaşam 9 Nisan 2022 109 Görüntüleme

Qigong Nedir ?

Chi kung veya qigong, vücudumuzda düzgün ve uyumlu bir şekilde dolaşabilmesi için enerji geliştirme sanatı olarak tercüme edilen eski bir Çin uygulamasıdır. Çeşitli çalışmalara göre, her yaşta sakinlik durumlarını teşvik etmek, performansı artırmak ve refah oluşturmak için zihin, fiziksel egzersiz ve nefes almayı içeren çok çeşitli tekniklerdir.

Yavaş Hareketlerle Kombine Edilmiştir!

Bu uygulama yavaş hareketleri, nefes egzersizlerini ve konsantrasyonu birleştirir. Genel olarak, farklı seviyelerde sağlığa fayda sağlamak için özel olarak tasarlanmış çok kesin hareket setlerinin tekrarlarına dayanır. Aslında düzenli olarak yapılırsa bazı faydalar hemen yaşanabilir.

Sağlık araştırmaları ile kanıtlanmış chi kung uygulamaları, bir dizi basit hareketi içerir. Ek olarak, odaklanmış bir gevşemiş farkındalık durumunu ve hareketlere veya duruşlara eşlik eden çeşitli nefes alma tekniklerini içerir.

Araştırmalar var

Chi kung’un kurucuları doğadan, hayvanlardan ve evrenin unsurlarından ilham aldı. Bu uygulamanın birçok yöntemi, sağlık üzerinde olumlu etkileri olan belirli nitelikleri kazanmak için hayvanları taklit eder. Bunlar arasında, 1400 yıl önce Taocular tarafından icat edilen bir uygulama olan kaplumbağanın nefes almasını vurgular. Bu hayvanların etkileyici uzun ömürlerini gözlemlediler, hareketlerini ve nefeslerini izlediler ve sağlığı korumak ve ömrü uzatmak için taklit egzersizleri geliştirdiler.

Faydaları Bitmiyor!

Chi kung’un birçok faydası vardır. Chi kung, meditasyon ve dövüş sanatlarını birleştiren eski bir Çin disiplinidir. Kalp sağlığına yardımcı olabilir, osteoporoz riskini azaltabilir, enerji seviyelerini iyileştirebilir ve daha fazlasını yapabilir.

İşte bu disipline başlamayı düşünüyorsanız, chi kung’un göz önünde bulundurmanız gereken bazı faydaları.

Sahilde chi kung yapan insanlar kaynıyor. Özellikle çinde! Bu git gide popüler hale gelmeye başladı ve insanların stres seviyeleri azalmaya başladı! Bu konuda olumlu bir alışkanlık olarak meditasyonla birlikte yapılmasını öneriyoruz!

1- Stresi azaltın

Hareketler ve derin nefeslerin birleşimi sayesinde hem bedeni hem de zihni çalıştıran bir egzersizdir. Bu nedenle, uygulama yoluyla, her ikisi de rahatlamaya başlar ve sonuç olarak, yüksek düzeyde stres azalır, sırayla bir sakinlik ve huzur durumu desteklenir.

2- Uykuyu iyileştirin

Chi kung uygulamasından gelen derin rahatlama ve gönül rahatlığı, hem daha iyi uykuya dalmanıza hem de bundan zevk almanıza yardımcı olur.

Chi kung, Çin’de 3000 yıldan beri uygulanan bir dövüş sanatları ve meditasyon uygulamasıdır. Uygulama derin nefes alma, hareket ve meditasyonu içerir. İnsanların “chi” olarak bilinen ve kan dolaşımını ve rahatlamayı iyileştirmeye yardımcı olabilecek akış durumuna ulaşmalarına yardımcı olur.

3- Artan enerji

Düzgün ve yavaş hareketler vücudun enerji kanallarının açılmasını kolaylaştırır. Bu nedenle chi kung uygulayan kişilerin daha fazla enerjisi vardır ve bu da cinsel canlılık ve doğurganlığa fayda sağlar.

4- Duyguları dengeleyin

Chi kung uygulamak, hem duyguları düzgün bir şekilde yönetmek hem de otomatik olarak yaşamayı bırakmamızı sağlayan açık ve sakin bir zihin geliştirmek için gerekli olan konsantrasyon ve dikkat gibi becerilerde bir artışa yardımcı olur.

5- Toksinleri ortadan kaldırın

Deri de bağırsaklar gibi vücuttaki atıkların atılmasını sağlayan bir organdır. Çin tıbbına göre chi kung uygulaması vücudun bu yolla toksinleri atmasına neden olur ve temizlenir.

6- Şimdiki zamanla bağlantıyı destekler

Chi kung uygulamasında gerçekleştirilen egzersizler, şimdiki zamanla bağlantı kurmayı, hayata karşı iyimser ve neşeli bir tutumu desteklemeyi amaçlar. Bu sayede mutluluğu yaşamak çok daha kolay olacaktır.

Qigong, nefes almaya, enerjiyi kontrol etmeye ve kişisel gelişime odaklanan bir Çin dövüş sanatıdır. İç gücü geliştiren hareketlere vurgu yapan çeşitli fiziksel egzersizleri içerir. Bu sanat, yoğun hayatımızdan zaman ayırmanın ve şu an ile bağlantı kurmanın harika bir yolunu sunuyor.

Chi kung, birçok sağlık yararına sahip olduğu kanıtlanmış bir uygulamadır. Bir dizi basit hareket içerir ve hareketlere veya duruşlara eşlik eden çeşitli neflerin yanı sıra odaklanmış bir rahat farkındalık durumu yaratır. Stresi azalttığı, uyku alışkanlıklarını iyileştirdiği ve koordinasyonu arttırdığı gösterilmiştir.

Qigong başlayacak olanlar yavaş başlamlarını öneriyoruz! Hızlıca başlamayın, sindire sindire öğrenenin. Bir anda başlamak problemler yatabilir!

Kaynak: innerfuel

Kaynak: ifdiyeti

Tema Tasarım | Osgaka.com