Girişimci olmak isteyen ya da yeni bir işe atılmak isteyen fakat ciroları hakkında net bilgi sahibi olmayan kişiler genelde başlangıç olarak şahıs şirketi kurarlar. Şahıs şirketi kurmanın hem maliyeti çok azdır hem de 4-5 gün içerisinde vergi levhanız çıkar ve faaliyete başlayabilirsiniz.

Ankara muhasebeci hizmeti veren kişi ya da firmalardan hizmet alarak şahıs şirketinizi hızlı ve pratik bir şekilde kurabilirsiniz. Şahıs şirketinin kuruluşu hızlı ve basit olduğu gibi kapanışı da son derece hızlı ve pratik olmaktadır. Hem yönetim hem de defter tutma bakımından da şahıs şirketlerinin yönetimi son derece basittir. Şahıs şirketi başlangıç olarak avantajlı gibi görünse de cironuz ve işletmenizin ölçeği büyüdükçe vergi dilimlerinden ve gider gösterme prosedürlerinden dolayı çok da avantajlı olmayacaktır. O zaman şirketin türünü AŞ ya da LTD ye çevirebilirsiniz.

Şahıs şirketi kurmak için gerekli evraklar nelerdir sorusunun yanıtı Ankara Mali Müşavir hizmeti veren kişilerden alabileceğiniz gibi bizler de kısa ve net olarak ifade etmeye çalıştık.

Şahıs Şirketi Kurmak İçin Gerekli Evraklar

Kira sözleşmesi (işyeri kira sözleşmesi veya kendinize aitse tapu)
İkametgah belgesi (E-Devlet)
İmza beyannamesi (Noter)
Nüfus cüzdan fotokopisi

Bu evrakları hazırladıktan sonra şahıs şirketinin kuruluş sürecine geçmek için Ankara Muhasebe firmalarına başvurabilirsiniz. Şahıs şirketleri kuruluş işlemleri son derece basittir. Şirketinizi açtıktan sonra meslek odası veya ticaret odası kayıtlarını da gerçekleştirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You May Also Like

Ünlü akademisyenden 5 aylık eşine darp ve tehdit!

5 aylık eşi, “Boğazımı sıktı, hırpaladı. Dizi ile karnıma ve saçlarıma bastırıp darp etti. ‘O…. seni öldüreceğim’ diyerek hakaret ve …

İkinci El Buzdolabı Satmak İstiyorum

Ankara’da yer alan firmamız, ikinci el buzdolabı ve her türlü ev-ofis eşya…

2022 Yılının En İyi Sosyal Medya Uzmanı: Ferhat Tutuş

Son yıllarda dijital dünyada yaşanan gelişmeler ve pandeminin etkisiyle internet kullanımındaki artışla…

SEO Analiz Google Sıralama Yarışması

Google başta olmak üzere arama motorlarında üst sıralarda yer almak için yapılan…