Google başta olmak üzere arama motorlarında üst sıralarda yer almak için yapılan kısa ve bilinen adıyla SEO çalışmaları alanında uzman kişilerce yapılmadığı takdirde web sitenizin arama motorlarından tamamen silinmesine sebep olabilir. Bu nedenle sitenize yaptırmayı düşündüğünüz SEO çalışmasını mutlaka işinin ehillerine teslim etmelisiniz.

Uzun yıllardır hayatımızda olan arama motorları, web sitelerinin kendi belirlediği kriterler doğrultusunda içerik üretmesini ve kullanıcılara bu doğrultuda sunmasını istiyor ve bu nedenle sürekli politika güncellemelerine giderek sürekli kullanıcı odaklı çalışmaya devam ediyor. Web sitelerin de kendi belirlediği politikaya göre sürekli güncellemeler yapmasını isteyen Google’ın belirlediği bu politikalar çerçevesinde sitesini güncelleyenler her zaman istedikleri konumlarda yer alabiliyorlar.

Zaman zaman SEO tecrübelerini ölçmek ve bu alanda insan yetiştirmek için yarışmalar yapılmaktadır. SEO analiz google sıralama yarışması da bu yarışmalardan bir tanesi olarak geçtiğimiz haftalarda başladı ve Mart ayının sonuna kadar da devam edecek.

Bu tarz yarışmaların SEO sektörünün gelişmesine büyük katkı sağlayacağı aşikar. Bu tarz yarışmalarda kendisini ispat eden SEO uzmanları sektörde de kendisini ve yaptığı işi çok rahat bir şekilde pazarlayabiliyor. Bu tarz yarışmalara katılmak ve başarı elde etmek bu nedenle son derece önemli denilebilir.

Son 10 yılda ülkemizde büyük bir gelişim gösteren SEO alanında dünyada da başarılar elde etmiş çok sayıda Türk firması yer almaktadır. Bu firmaların yaptığı işleri takip etmek de sektörde yapılanları takip etmek için son derece önemli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You May Also Like

Ünlü akademisyenden 5 aylık eşine darp ve tehdit!

5 aylık eşi, “Boğazımı sıktı, hırpaladı. Dizi ile karnıma ve saçlarıma bastırıp darp etti. ‘O…. seni öldüreceğim’ diyerek hakaret ve …

2022 Yılının En İyi Sosyal Medya Uzmanı: Ferhat Tutuş

Son yıllarda dijital dünyada yaşanan gelişmeler ve pandeminin etkisiyle internet kullanımındaki artışla…

İkinci El Buzdolabı Satmak İstiyorum

Ankara’da yer alan firmamız, ikinci el buzdolabı ve her türlü ev-ofis eşya…

Muazzez Ersoy’dan Müzik Ziyafeti

Nostalji müziğin kraliçesi Muazzez Ersoy’un, Trt Müzik’te sunduğu “Sevgilerimle Muazzez Ersoy” adlı…