Çok sayıda lisanslı yazılım, tema, program, fotoğraf ve daha bir çok ürün warez forum diye adlandırılan çeşitli forumlarda ücretsiz olarak dağıtıma sunuluyor. Bir kısmı bu forumların yaptığı işi emek hırsızlığı olarak nitelendirirken bir kısım ise bilgiye özgürce erişim için bunun gerekli olduğu tezini savunuyor.

Ülkemizde döviz kurunun artması ve yukarıda bahsettiğimiz yazılım, tema gibi dijital ürünlerin bir çoğunun döviz ile satılması nedeniyle bazı ücretler ülke şartlarında ödenemeyecek duruma gelmiş durumda. Bu fiyat artışları nedeniyle kullanıcılar da warez forum sitelerine rağbet göstermeye başladılar.

Bu forumlarda sadece lisanslı ürünlerin ücretsiz dağıtımı yapılmamakta aynı zamanda bazı hack tüyoları da verilmektedir. Sosyal medyanın hayatımızın her alanına girmesiyle günlük en çok kullandığımız uygulamalardan biri haline gelen Instagram’la ilgili bazı detaylar da bu forumlardan en çok aranan konulardan biri haline geldi. Özellikle Instagram hesap çalma yolları sadece ülkemizde değil tüm dünyada çok aranan konuların başında geliyor. Bazı insanlar yüksek takipçili hesapları çalarak bu hesaplardan gelir elde etmek için instagram hesap çalma yollarını ararken, bazı insanlar ise arkadaşının, eşinin, dostunun hesabını çalarak mesajlara ulaşmayı hedeflemektedir.

Instagram hesap çalma ile ilgili warez forumlarda çok sayıda ipucu bulunurken buralarda yazan metotları denemeden önce telefonunuzu güvence altına aldığınıza emin olun. Aksi takdirde hesap çalmaya çalışırken kendi hesabınızı çaldırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You May Also Like

Ünlü akademisyenden 5 aylık eşine darp ve tehdit!

5 aylık eşi, “Boğazımı sıktı, hırpaladı. Dizi ile karnıma ve saçlarıma bastırıp darp etti. ‘O…. seni öldüreceğim’ diyerek hakaret ve …

İkinci El Buzdolabı Satmak İstiyorum

Ankara’da yer alan firmamız, ikinci el buzdolabı ve her türlü ev-ofis eşya…

2022 Yılının En İyi Sosyal Medya Uzmanı: Ferhat Tutuş

Son yıllarda dijital dünyada yaşanan gelişmeler ve pandeminin etkisiyle internet kullanımındaki artışla…

SEO Analiz Google Sıralama Yarışması

Google başta olmak üzere arama motorlarında üst sıralarda yer almak için yapılan…